вівторок, 7 травня 2024 р.

День Європи – 9 травня



Міжнародний день Європи – історія свята


У 1949 році 5 травня була заснована організація, яка має величезне значення для розвитку країн ЄС – Рада Європи. Це знаменна подія і стала підставою для святкування. Спочатку відзначали заснування організації, але потім перетворили цю дату в День Європи. Так було до того моменту, поки не з’явився Європейський Союз.

9 травня 1950 міністр закордонних справ Франції – Р.Шуман виступив з пропозицією про об’єднання залізорудної, вугільної та металургійної промисловості своєї країни і західної частини Німеччини. Ініціативу підтримали, таким чином виникла Декларація Шумана. Співдружність, яка з’явилася внаслідок цього об’єднання, поступово розширювалася і пізніше стала називатися Європейський Союз.



Сьогодні 9 травня стало ще одним європейським символом (Днем Європи), який разом із прапором, гімном, девізом і єдиною валютою (євро) виражає політичну сутність Європейського Союзу. На день Європи проводяться заходи і свята, що зміцнюють єдність Європи та її громадян і зближують народи держав-членів ЄС.

«Єдність у різноманітті» – девіз Європейського Союзу.

Девіз означає те, що завдяки ЄС мешканці європейських країн поєднуються у співпраці заради миру і добробуту, а численні культури, традиції та мови держав Європи є безцінним активом цього континенту.

Саме тому жителі країн ЄС 9 травня відзначають це свято, яке вважається неймовірно важливим в історії.

Щорічно 9 травня прапором Європейського Союзу прикрашають вулиці всіх міст. Громадяни вивішують його з вікон або виходять на демонстрації на підтримку політики ЄС. Європейці носять футболки та тематичні значки, віддаючи данину поваги Союзу. 

Політики всіх країн ЄС звертаються до народу з урочистою промовою, а в багатьох великих містах влада влаштовує змагання, конкурси та ярмарки. Учні коледжів і співробітники великих підприємств влаштовують уявні дебати, на яких вносять пропозиції про поліпшення якості життя в місті або країні.