середа, 4 жовтня 2023 р.

Не забувай про час.


 Через повномасштабне вторгнення та воєнний стан в Україні продовжує діяти комендантська година. У кожній окремій області її тривалість відрізняється.

Введення комендантської години необхідне для того, аби правоохоронці та військові мали змогу забезпечувати безпеку та порядок у регіоні.

Правила поведінки під час комендантської години

Нагадаємо, під час комендантської години категорично забороняється:

  1. Перебувати на вулиці, в громадських місцях.
  2. Пересуватися пішки та будь-яким транспортом без спецперепустки.

Важливо: Дотримуйся правил світломаскування (вимикай світло в будинках та на вулиці, зашторюй вікна).

Особи, які перебувають на вулиці в заборонений час, можуть вважатися членами диверсійно-розвідувальних груп.

Не нехтуй власною безпекою та дотримуйся правил комендантської години. Ми маємо берегти своє життя, щоб перемогти у війні!



Що заборонено під час комендантської години

У комендантську годину забороняється перебувати на вулиці або громадських місцях, якщо людина не є працівником об'єктів критичної інфраструктури або не має спеціальної перепустки.

Особу, яка буде порушувати комендантську годину, можуть вважати членом диверсійно-розвідувальної групи.

Зазначимо, що ці заборони не поширюються під час дії повітряної тривоги. У такому випадку люди можуть переміщатися до укриттів.

У ДСНС також рекомендують у прифронтових регіонах дотримуватися режиму світломаскування під час дії комендантської години. Рятувальники закликають українців зашторювати вікна, вимикати світло в оселях, гасити вуличне освітлення своїх будинків, прибирати з підвіконь усі лампи, зокрема й фітолампи по догляду за рослинами.

Порушення комендантської години

Наразі законодавством України не передбачено жодної відповідальності за порушення комендантської години. Правопорушника можуть лише зупинити правоохоронці або військові, аби перевірити документи та встановити особу.

З порушником проведуть профілактичну бесіду, проте затримувати не будуть.