середа, 12 квітня 2023 р.

12 квітня відзначають Всесвітній день авіації та космонавтики.

 

 12 квітня, щорічно відзначається День працівників ракетно-космічної галузі України або День космонавтики.

Вперше свято відсвяткували рівно через рік після підкорення космосу - в 1962 році. А в 1968 році свято отримало світове визнання і отримало приставку "Всесвітне". В Україні День працівників ракетно-космічної галузі було засновано в 1997 році президентом Леонідом Кучмою.

Цим святом відзначався значний внесок працівників ракетно-космічної галузі України в наукові дослідження, створення сучасної ракетно-космічної техніки і впровадження високих космічних технологій в народне господарство.


Цікаво для дітей: розповідь про українських космонавтів (фото, відео) 

 за посиланням


Це свято засноване на честь історичного польоту радянського льотчика-космонавта Юрія Гагаріна, який відкрив нову епоху в освоєнні космосу.

 

Колись 12 квітня символізувало тріумф радянської космонавтики, найважливішим досягненням якої став космічний політ Гагаріна на орбіту Землі.

 

Цей легендарний політ тривав усього 108 хвилин, але він буквально за один день зробив Гагаріна героєм всесвітнього масштабу.

 

У наші дні це свято відзначають люди, які зробили величезний крок у розвитку космічної техніки, запускають на орбіту супутники, розробляють апарати і відправляють їх на дослідження інших космічних об'єктів.

 

Також це привід згадати ще про одну історичну подію у розвитку космонавтики - 4 жовтня 1957 року на орбіті Землі з'явився перший штучний супутник.

 

Дніпропетровщина має безпосередню дотичність до розвитку космонавтики.

 

Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова - провідне українське підприємство з виробництва ракетно-космічної техніки та технологій оборонного, наукового та народногосподарського призначення в Дніпрі.

Виробляє найекологічніші ракети-носії у світі. За їх допомогою у космос відправляють комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту "Морський старт".

 

Донедавна Україна входила в топ-п’ятірку країн за кількістю космічних запусків, але нині, переважно через брак коштів, втрачає раніше завойовані позиції.

Наразі пріоритетним напрямком української космонавтики є міжнародна співпраця, участь у реалізації міжнародних проектів

 

Першим і єдиним астронавтом незалежної України був Леонід Каденюк - льотчик-випробувач 1-го класу, космонавт, генерал-майор авіації.



 

Пройшов підготовку в NASA до космічного польоту на американському космічному кораблі багаторазового використання "Колумбія" місії STS-87 як спеціаліст з корисного навантаження.

У період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК "Колумбія".

Леонід Костянтинович згадував: «Кожну вільну хвилину я і мої колеги використовували для спостереження і фотографування Землі та космосу. Такі заняття були найулюбленішими, а я вважав їх ще одним вражаючим і надзвичайно цікавим експериментом на борту "Колумбії»

2018 року українського космонавта не стало...

 


Вікторина.


Повторюємо англійську.


Вікторина Kahoot